A DIFFERENT ADVERTISING FESTIVALMay 19th to 21st, 2014

Novinky

Na PIAFu zabodoval Hornbach, Bud a Samsung

22.05.2014 Pátý ročník pražského mezinárodního reklamního festivalu PIAF zná své vítěze, nejvíce cen – jednu zlatou a dvě stříbrné, posbírala německá kampaň hobbymarketu Hornbach od agentury Heimat. Z českých prací nejvíce zabodovala Kulka, kterou pro Český helsinský výbor připravila agentura Havas Worldwide Praha. Ta si odnesla stříbro z kategorie státních a veřejných institucí a bronz za odvyprávění příběhu.

Porota pod vedením nejoceňovanějšího kreativního ředitele Evropy Alexandra Schilla z německé agentury Serviceplan letos neudělila žádnou Grand Prix. Podle Schilla nakonec každé práci, která mohla aspirovat na Grand Prix, scházel jistý důležitý aspekt. Další porotce, Arno Lindemann z taktéž německé agentury Lukas Lindemann Rosinski, si myslí, že jedním z důvodů pro neudělení Grand Prix mohl být i dostatek času, který měla porota pro svoje rozhodování. „Všemi pracemi ... read more


A teď na dřevo!

18.05.2014Možnost koupit si lístek na některou část programu včetně závěrečného večera a na party nekončí. I když rezervační on-line systém bude od pondělí 19.5. od 17 hodin uzavřen. Lístky bude možné si kupovat v hotovosti od úterý v místě registrace přímo na festivalu. Daňový doklad – příjmový lístek dostanete na místě. Pokud poskytnete všechny nutné údaje, zašleme vám dodatečně i fakturu.


Shortlisty jsou jasné

09.05.2014V prvním kole hodnocení se do finále propracovalo 137 prací.
Nejvíce shortlistů mají letos překvapivě české agenury, těsně následované agenturami německými. Nejúspěšnější agenturou počtem shortlistů je německý Heimat.  Na kompletní shortlisty se podívejte zde. Mezi kandidáty na ocenění jsou agentury patřící k nejužší světové špičce i zajímavá jména z Maďarska, Ruska, Arabských emirátů, České republiky a dalších zemí. Dá se předpokládat, že na Best of.., které letos proběhne 21.5. (společně s vyhlášením Agentury roku) budou k vidění horcí kandidáti na canneské lvy. O vstupenkách na festival více zde.


PIAFYS up-date

23.04.2014Hledejte sebe a své kolegy na PIAFYS po aktualizaci. Právě jsme zahrnuli do hodnocení Asia Pacific Advertising Festival. Své postavení můžete vylepšit i na PIAF do 24. dubna.